Rychlé půjčky (půjčky ihned, bez registru, bez příjmu, do 24 hodin)

V rámci všemožných finančních produktů, jež dnes nabízí většina bankovních i nebankovních institucí se v tomto článku zaměříme na produkt vskutku určený pro spotřebitele 21. století. V centru zájmu stojí rychlé půjčky (tzv. půjčky ihned, půjčky do 24 hodin), které se během krátké doby staly velice oblíbenou formou úvěru šitou přímo na míru typického spotřebitele dneška. Rychlou půjčkou ve zkratce rozumíme ten typ úvěru, který je zpravidla vystaven během jednoho dne s okamžitou možností čerpat nasmlouvaný finanční obnos. Rychlá půjčka patří mezi moderní formy úvěru nejen pro své zaměření na moderního konzumenta a jeho požadavky.


Druhým a neméně důležitým moderním aspektem tohoto produktu je i způsob, jakým je smlouva sjednána, jelikož celý proces stojí na využití moderních technologií. Žadatel o rychlou půjčku si jednoduše sedne k počítači s připojením k internetu, či zvedne telefon a během několika okamžiků zjistí, kolik a za jakých podmínek mu vybraný ústav půjčí peněz. V rámci jedné operace je zároveň připravena smlouva k podepsání a všechny ostatní náležitosti nutné k přímému čerpání peněz. Jako každá na první pohled dokonalá věc má ovšem i rychlá půjčka svůj o poznání méně atraktivní rub. Na odvrácenou stranu rychlé půjčky je nutno připsat zejména nevýhody jako jsou podstatně vyšší úroky, vyšší poplatky za splacení úvěru a obecně vyšší náklady na vedení úvěrového účtu, jelikož bankovní instituce vyšší náklady na zřízení rychlé půjčky přirozeně odmítá hradit ze svého a touto nepřímou cestou své investované prostředky získává zpět.

Půjčky na cokoli s výhodným úrokem, Hypotéky bez doložení příjmů a hypotéky od specialistů na bydlení.

Výhody a nevýhody rychlé půjčky

Jak již bylo zmíněno, zásadní výhodou rychlé půjčky je rychlost (do 24 hodin) a snadnost jak ověření možnosti úvěru tak přímého čerpání peněz. V neposlední řadě výhod stojí rovněž absolutní neomezenost způsobu jakým s půjčenými prostředky naložíme. Jedním z typických důvodů čerpání peněz prostřednictvím rychlé půjčky je tak uspokojování závazků vůči jiným subjektům v druhotné platební neschopnosti. Tímto způsobem je zkrátka vcelku jednoduše a elegantně možné se vyhnout špatné pověsti neplatiče zejména v případě, že jste špatnou situaci sami nezavinili a čekáte v dohledné době splacení pohledávky, přičemž vám banka z jakéhokoli důvodu odmítne poskytnout překlenovací úvěr. Dále je rychlá půjčka velice výhodná v případě, že pravidelně vyděláváte dostatečné množství peněz, ale dosud nemáte žádné úspory. V tomto případě je prostřednictvím rychlé půjčky možné například zařídit byt a nečekat až prostředky naspoříte.

Rychlá půjčka je produkt u, kterého je možné pojistit splácení úvěru v případě nenadálé indispozice a tak se z hlediska rizika s ní spojeného nemůže rovnat s podobnými úvěry, které nabízejí podezřelé společnosti v rámci půjček bez doložení příjmu. Za výjimečné služby je ovšem nutné očekávat náležitou cenu a ani v případě rychlé půjčky tomu není jinak, jak již bylo zmíněno. Je tedy nutné počítat s tím, že úroky budou podstatně vyšší než u jiných druhů úvěrů a rovněž s tím, že nepřímo zaplatíme docela vysokou cenu za nadstandardní služby. Je tak důležité zvážit výhodnost úvěru v konkrétním případě na druhou stranu, ale není nutné se obávat nějakých nečekaných zvratů jako v případě, když si jdeme půjčit k lichváři.

Kdo a za jakých podmínek si může půjčit rychle?

Obecně lze říci, že rychlou půjčku si může zařídit prakticky každý obyvatel Evropské unie s tím, že jedinou podmínkou je prokázání trvalého příjmu, který musí být adekvátní výšce úvěru a požadované době splácení. Rychlé půjčky nejsou omezeny svojí výškou, ale na druhou stranu není obvyklé si tímto způsobem půjčovat více než zhruba 1 000 000 Kč. Pro bezproblémové zřízení je nutné si připravit průkaz totožnosti, z pravidla jsou požadovány dva – občanský průkaz a pas. Dále je dobré se před samotným podáním žádosti o půjčku, podívat na stránkách vybrané finanční instituce na další specifické požadavky, jako jsou množství výplatních pásek prokazujících příjem v minulosti, smlouva o pracovním úvazku nebo výpis z bankovního účtu za několik posledních měsíců.

Banka si také v rámci procesu přiznávání nároku na úvěr zjišťuje vaše další závazky vůči jiným věřitelům a zároveň zpravidla nahlíží do registru neplatičů. Tímto se banky snaží vyhnout případným problémovým klientům, ale zároveň tak slouží samotným klientům jako finanční poradce, jelikož v podstatě radí jaké je nejvyšší únosné zatížení úvěry.

Tradiční důvody pro rychlou půjčku

Rychlá půjčka je v podstatě druhem spotřebitelského úvěru a tak je nejčastěji využívána pro financování nákupu spotřebního zboží, jako je elektronika, nábytek a podobně. S nabídkami rychlých půjček se tak nejčastěji setkáme v tradičních a internetových obchodech. V tomto segmentu se rychlé půjčky již natolik zabydlely, že se vás obvykle prodavač již při výběru zboží ptá, zda budete platit vlastními prostředky, nebo budete chtít využít rychlé půjčky. Máte li při nákupu všechny podklady u sebe, je obvyklé, že celá transakce proběhne v časovém horizontu jedné hodiny zcela bezproblémově. Velice častá forma žádosti o rychlou půjčku je i mimo obchod a to dokonce i v případě, že ještě nemáte konkrétně rozmyšleno co chcete koupit, ale víte, že v brzké budoucnosti budete hotovost potřebovat.

RPSN (roční průměrná sazba nákladů)

Při výběru konkrétní nabídky rychlého úvěru je dobré sledovat zejména dva základní údaje, které vypovídají o výhodnosti půjčky. Prvním údajem je roční úroková sazba. Ta se uvádí v procentech a její význam je informovat o kolik procent ročně přeplatíme půjčenou částku. U rychlých půjček se tento údaj pohybuje v intervalu od 10 do 12 procent, přičemž je do značné míry závislý na velikosti a době splácení úvěru. Druhým zásadním vodítkem při výběru konkrétního úvěru by měl být údaj RPSN, neboli roční průměrná sazba nákladů. RPSN uvádí celkové procentuální navýšení půjčené částky za rok, kde jsou zohledněny nejen úroky ale i ostatní poplatky za vedení účtu. Uvádět RPSN jsou banky v ČR povinny uvádět u každého úvěru v rozmezí 50 000 až 800 000 od 1. ledna 2002. Pakliže u nabídky nebo ve smlouvě o úvěru není tento údaj uveden, jsou úroky automaticky nastaveny podle diskontní sazby České národní banky, což je v každém případě velkou výhodou pro klienta.